Gdański Klub Wioslarski Drakkar

Oferta klubuObozy sportowe i wypoczynkowe

 

Jedną z gałęzi działalności Klubu jest organizacja obozów treningowych oraz wypoczynkowych dla sportowców i ludzi aktywnych. Dysponujemy komfortowym zapleczem hotelowym, bazą treningową oraz wyśmienitymi warunkami naturalnymi dla uprawiania wszelkich dyscyplin sportowych. 

Przystań zlokalizowana w jest na Wyspie Stogi, której dużą część zajmują tereny leśne idealne dla treningów biegowych oraz spacerów. Co więcej, znajduje się tutaj także jedna z ładniejszych plaż Trójmiasta -strzeżone  Kąpielisko Stogi. 5 km od przystani położony jest pomnik Westerplatte, do którego od bram klubu prowadzi nowo oddana ścieżka rowerowo-biegowa.

Szlak wodny, przy którym położony jest Klub, wykorzystywany do treningów oraz wycieczek rekreacyjnych składa się z Martewj Wisły oraz Wisły Śmiałej. Całkowita długość drogi wodnej dostępnej dla łodzi wioślarskich to 21 km. Szlak cechuje się brakiem prądów wodnych, małym sfalowaniem oraz regularnymi brzegami. Umożliwa także bezpośredni dostęp do wód Zatoki Gdańskiej. Wypływając z przystani musimu pokonac drogę jedynie 3 km by płynąc wodami Motławy podziwiać gdańskie kamiennice.